Pár slov o mne


Kto?

Volám sa Anna Hvizdáková, som matkou dvoch detí a manželkou jedného manžela. Pomáham mamičkám a ženám budovať seba a svoje deti. Zaoberám sa efektívnou výchovou detí a tým, ako naplniť cieľ, pre ktorý bola žena - matka stvorená. Pomohla som už mnohým maminkám, ktoré mali problémy s výchovu alebo boli nešťastné. Mojím veľkým životným učiteľom nie sú len skúsenosti a vzdelávanie v oblasti výchovy, ale je ním aj samotná kniha kníh Biblia. Veľa svetovo uznávaných a úspešných ľudí sa inšpirovalo práve Bibliou a múdrosťami, ktoré sú v nej zahrnuté. Tak ako viera v Boha nie je náboženský rituál, liturgia, ale práve osobný vzťah založený na vzájomnej komunikácii a počúvaní jeden druhého, tak aj vzťah s deťmi je na rovnakom základe. Boh nám hovorí, že je blažený ten, kto má záľubu v jeho Slove, lebo bude ako strom zasadený pri vodných tokoch, čo dáva ovocie v správnom čase. Preto váš vzťah s deťmi nemusí skončiť na úrovni každodenných problémov a hádok, donekonečna opakovaných prosieb a ignorácií, ale výchova sa môže stať vašou záľubou a zmyslom života, niečo, z čoho môžeme mať radosť.

Prečo?

Verím tomu, že pokiaľ chcete, môžete všetko zmeniť. Verím tomu, že každá jedna maminka má právo byť šťastná každý jeden deň. Verím tomu, že naše deti si zaslúžia byť vychované tak, aby vedeli v životných situáciách víťaziť. Verím, že sa to dá dosiahnuť a zmeniť váš život a život vašich detí do vysnívanej reality. Našla som spôsob ako docieliť správnu výchovu tak, aby sme nezlomili detské sebavedomie, aby sme podporili detskú snahu, naučili deti správne komunikovať a naučili deti vyťažiť zo života maximum pre seba. Čím skôr budeme mať informácie ako správne vychovávať, tým skôr to môžeme začať používať a trénovať do dokonalosti. Predídeme mnohým problémom, keď zmeníme myslenie o deťoch a o sebe. Keď sa naučíme zapracovať nové informácie a zmenu vo výchove do svojho života, prídeme k úžasným výsledkom.

K tomu sú potrebné hlavne hranice, efektívna komunikácia a zmena myslenia.

Ako dlho?

Efektívnej komunikácii sa venujem 10 rokov. Päť rokov pozorujem správanie detí na rôzne výchovné metódy, ktoré postupne vyhodnocujem, spracovávam a hľadám nové a lepšie riešenia. Už počas tehotenstva som študovala knihy o výchove detí, o komunikácii a tým som predišla mnohým problémom, ktoré postupne s vekom dieťaťa prichádzali. Krízové situácie som vedela riešiť s pokojom a dobre. Veci, ktoré mi neprinášali ovocie som menila za veci, ktoré fungujú a sú prospešné aj pre dieťa. V oblasti úspechu sa vzdelávam už 15 rokov, ale až posledné 4 roky žijem život, aký chcem a robím, čo chcem. Trvalo mi 11 rokov, kým som skutočne pochopila, čo musím zmeniť a aj som to zmenila. Dovtedy som čakala, že to príde samo. Alebo to zmení niekto iný a vyhovárala som sa na mnoho vecí. Keď som si však uvedomila, že za svoje šťastie som zodpovedná iba ja sama, zmenila som to. Zmenila som prístup, začala som robiť veci, o ktorých som vždy snívala štýlom „keď raz budem mať peniaze, tak...“ Určite to poznáte. Keď človek chce, ani peniaze ho nezastavia. A nájde cestu ako by sa to dalo urobiť. To ma urobilo šťastnou. Viem, ako môžem byť šťastná a preto to viem naučiť svoje deti.

Pre koho?

Pre každú matku, ženu v domácnosti, manželku, rozvedenú, tehotnú, slobodnú mamičku, budúcu matku, ale aj otca. Moje posolstvo sa týka každého, kto berie výchovu svojich detí vážne, kto chce zmeniť zabehnuté spôsoby správania, či zachrániť nefungujúce vzťahy v rodine. Každý máme alebo sme mali nejaký scenár v hlave, ako by sme chceli žiť. Keď sa náš sen pomalý vzďaľoval prestali sme snívať a uspokojili sme sa s realitou. Keď sme čakali svoje prvé dieťatko, mali sme predstavy, aké to bude krásne, čo všetko budeme spolu robiť a pod. Prišlo na svet a nič z toho sa nekonalo. Problémy, povinnosti nás zaplavili a život s naším najočakávanejším sa nám stáva nie radosťou ale povinnosťou, niekedy až príťažou.

Keď je žena spokojná pri výchove detí, lepšie to funguje doma s manželom, ale aj v práci a spoločensky sa zvyšuje jej sebavedomie a povinnosti sa menia na nový zmysel.

Čo teda?Dnes viem, že to ako žijem závisí iba odo mňa

Prestala som sa vyhovárať na manžela, okolie, okolnosti a aj na deti

V dôsledku toho som si začala život užívať a naučila som sa byť šťastná


Mojej ceste za šťastím predchádzali 3 veci:

  • zmenila som myslenie
  • určila som si cieľ
  • a začala som

Kniha „Ako efektívne zvládať vzdor dieťaťa“, je práve o tom, ako začať inak myslieť, ako si stanoviť cieľ vo výchove, ako s deťmi komunikovať a ako uplatňovať zdravú rodičovskú autoritu. Tiež je o vás, o tom ako zvládať ťažké situácie, ako si splniť sny a ako mať harmonickú rodinu a šťastné deti.


Začni aj ty a kúp si e-book Ako efektívne zvládať vzdor dieťaťa a uľahči si výchovu a svoj život už teraz. Nečakaj, že sa niečo zmení samo od seba. Už teraz ti môžem povedať, že nezmení, pokiaľ neurobíš prvý krok ty.


Kniha: Ako efektívne zvládať vzdor dieťaťaModrý koník
Facebook
Kreatíva s deťmi