Pár slov o mne


Som manželka skvelého muža a mama dvoch dcér. Venujem sa zefektívňovaniu výchovy a pomáham ženám budovať seba a ich deti.

Moje skúsenosti

Vyštudovala som pedagogiku a mám za sebou niekoľko kurzov, ale veľkým pokladom sú pre mňa aj skúsenosti z praxe. Momentálne už piaty rok pracujem v Montessori škôlke, v ktorej som sa veľa naučila (a stále sa učím). Získavané vedomosti si overujem pri výchove svojich dievčat a detí v škôlke a zároveň spolupracujem s rodičmi na individuálnej úrovni. Výchovné metódy, ktoré neprinášajú želané ovocie, mením za také, ktoré fungujú a sú prospešné pre mňa i pre deti.

Zhruba pätnásť rokov sa zaoberám efektívnou komunikáciou a už počas svojho prvého tehotenstva som študovala knihy o komunikácii, rodičovstve a výchove. To sa mi veľmi osvedčilo, lebo vďaka tomu som neskôr predišla viacerým problémom, ktoré s vekom detí prichádzali. Videla som, že krízové situácie dokážem riešiť s pokojom a uvedomelo.

Prečo som napísala knihu

Verím, že ako rodičia si môžeme deti a ich výchovu užiť s tým, že nezlomíme detské sebavedomie, ale podporíme ich snaženie, naučíme ich správne komunikovať a vyťažiť zo života maximum. Táto vízia šťastnejších rodín a túžba podeliť sa o to, čo sa mne osobne vo výchove najviac osvedčilo, ma viedli k napísaniu knihy, ktorú práve čítate.

Mojou inšpiráciou je aj

Mojím veľkým životným učiteľom nie sú len skúsenosti a vzdelávanie v oblasti výchovy, ale je ním tiež kniha kníh, Biblia. Veľa svetovo uznávaných a úspešných ľudí sa inšpirovalo práve ňou a jej múdrosťami. Boh nám hovorí, že šťastný bude ten, kto miluje Jeho slová, lebo bude ako vždyzelený strom pri vode, ktorý nikdy nevädne a dáva ovocie v správnom čase.

Pre mňa viera v Boha predstavuje osobný vzťah založený na vzájomnej komunikácii a počúvaní jeden druhého – a na rovnakom základe stojí i náš vzťah s deťmi. Ten sa nemusí točiť okolo každodenných hádok a problémov, donekonečna opakovaných prosieb a ignorácií, výchova sa môže stať našou záľubou a radosťou.

Nádej

V živote sa mi prihodili veci, ktoré neboli vôbec príjemné, prešla som si mnohými starosťami a osobnými problémami, s ktorými som sa musela vyrovnať. Dlho som čakala, že sa všetko nejako vyrieši samo alebo že príde niekto iný, kto za mňa spraví, čo treba, vyhovárala som sa na veľa vecí. Keď som si konečne uvedomila, že za svoje šťastie som zodpovedná ja sama, prišiel zlom.

Presvedčila som sa, že vieme predísť mnohej frustrácii, keď zmeníme svoje myslenie o deťoch, o sebe, o vlastnom živote. Preto verím, že informácie a výchovné postupy ponúkané v tejto knihe pretavené do vášho nového prístupu k deťom a k vzájomnej komunikácii vám pomôžu dosiahnuť úžasné výsledky.

„Výchova je cesta, ktorá trvá veľa rokov, a preto si ju treba užívať.“

Anna Hvizdáková
Modrý koník
Facebook
Kreatíva s deťmi